פקס:  03-5781178 ליצירת קשר ניתן לחייג:  03-5707756
כתבו לנוצור קשר

חומר הנירוסטה

נירוסטה היא אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר לשימוש. השימוש בנירוסטה בתעשייה הוא רב ומקיף ביותר. החל ממוצרים לתשתיות. כך גם נעשה שימוש רב בנירוסטה לכלי עבודה ומכשירים או בעיצוב ממנה או בציפוי נירוסטה חיצוני למניעת חלודה וקורוזיה. בשנים האחרונות הולך וגובר השימוש בנירוסטה גם לריהוט ולציפוי רהיטים שונים- בעיקר במטבחים אך גם בחללים נוספים. למראה המתכתי הרבה מאוד חן והעמידות הגבוהה שלו מאוד נחשקת. 

מה אנחנו באמת יודעים על נירוסטה?

נירוסטה היא אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר לשימוש אך הוא אינו חומר גלם טבעי אלא תוצר של שילוב מתכות שונות -ברזל, כרום וניקל. השילוב שלהם בכמות מסוימת בשילוב פחמן, יצרה חומר חדש שאחד מהיתרונות הגדולים שלו הוא שאינו מחליד בדומה לפלדה או ברזל. יתרון נוסף שלו הוא היכולת ליצור ממנו דוגמאות בצורות שונות בקלות מכיוון ומשקלו נמוך בהרבה מזה של כל אחת מהמתכות מהן הוא מורכב בנפרד.

העובדה שנירוסטה או בשמה הנוסף פלדת אל חלד לא משחירה, לא צוברת חלודה וגמישה מאפשרת לעשות בה שימוש רב כמעט בכל אחד מהענפים השונים בתעשייה.

 שימושים בנירוסטה לתעשייה

השימוש בנירוסטה בתעשייה הוא רב ומקיף ביותר. החל ממוצרים לתשתיות, חלקי חיבור , צינורות, מכלי אחסון שונים לכימיקלים ולחומרי גלם שיש לשמור עליהם בסביבה מונעת לחות. כך גם נעשה שימוש רב בנירוסטה לכלי עבודה ומכשירים או בעיצוב ממנה או בציפוי נירוסטה חיצוני למניעת חלודה וקורוזיה.

השימוש בנירוסטה בגלל התכונות שלו הפך להיות נפוץ ורווח מאוד במבנים ובחללים ציבוריים, בתי חולים, שירותים ציבוריים, ברזים, מקררים תעשייתיים , מעליות, מתקנים חשמליים ועוד ועוד. בכל מקום שבו יש סיכוי למעבר של מים ויש חשש להיווצרות חלודה או שיש צורך ליצור הפרדה בין חומר נוזלי לאוויר או חומר אחר כפי הנראה לרוב יעשה שימוש בנירוסטה. הצורך לחלקים חלופיים כשמדובר בחומר הזה קטן והעמידות הגבוהה שלו הופכת אותו ליעיל מאוד ולכן גם לנפוץ מאוד.

אחד מהענפים שאימץ את הנירוסטה בצורה מובהקת הוא ענף הבישול והמסעדנות.  כיום, כמעט לא ניתן למצוא מטבח תעשייתי של מסעדה/מלון/ אולם אירועים שמשטחי העבודה, המקררים, התנורים, משטחי הבישול והגז ובמקרים רבים גם הכיורים לא מצופים או מיוצרים נירוסטה. וכמובן כמעט וכל כלי הבישול מיוצרים מנירוסטה ובכל בית ואו מסעדה ניתן למצוא כלי בישול עשויים נירוסטה בעיצובים שונים ובמידות מגוונות.

בנוסף, רוב רובם של כלי האוכל מיוצרים גם הם מנירוסטה מה שהופך את כלי האוכל לקלים מאוד ובעלי אפשרויות רבות לעיצוב.

אביזרים רבים נוספים מיוצרים או מצופים בנירוסטה- משעונים ותכשיטים ועד מוצרים כמו עטים ודיסקים.

שימוש בנירוסטה בבית

בשנים האחרונות נעשה שימוש רב יותר ויותר בנירוסטה גם לריהוט ולציפוי רהיטים שונים- במטבחים, במרפסת, בגינת הבית ואף רהיטים שונים בחלל הבית הפכו מיוצרים או מצופים נירוסטה. למראה המתכתי הרבה מאוד חן, הנירוסטה עמידה ומשקלה קל אך היא חזקה מאוד, דבר המאפשר ליצור ממנה מגוון מוצרים ולנצל את יכולותיה במגוון רעיונות ורהיטים.

החיסרון של הנירוסטה הוא שהיא אינה מבודדת חום ולכן בשימוש בכלים חשמליים או לבישול ואחסון יש לשלב לצד הנירוסטה גם חומר נוסף מבודד שיוכל לאפשר עבודה נוחה שלא תעביר את החום /הקור לאזורים שבאים במגע עם הגוף או עם חומרים אחרים.

המעבר לשנות האלפיים הביא איתו גם אווירה ועיצוב בהשראה מוגברת של חלל. הצבע המתכתי מצא את דרכו להרבה מאוד עיצובים וקטלוגים וחדר לאופנה ולעיצוב הבית באמצעים נוספים. בסלונים רבים מותקנים מתקנים שונים להעמדת הטלוויזיה בצורות שונות כשהם מצופים נירוסטה.

החל מחיפוי לטלוויזיה עשוי נירוסטה שמאפשר הגנה על המכשיר מפני רטיבות שעשויה לפגוע בה וגם תורמת למראה מהודר ועד מתקנים נוספים כמו עמוד לטלוויזיה שניתן להעביר בו את כל החוטים והכבלים וליצור באופן הזה גם מראה אסתטי וגם הגנה על החוטים מפני המגע עם האוויר או רטיבות. כמובן גם זרועות למסכים שמותקנים על הקיר או מתקנים למסכים ומקרנים שניתן לנייד אותם ממקום למקום, עשויים נירוסטה.

השילוב של נירוסטה גם באביזרי המולטימדיה מאפשר נורמה חדשה של אסתטיקה שבאמצעותה ניתן ליצור הסתרה לכבלים ולחוטים הרבים שנדרשים למכשירים הנוספים מלבד מסכי הטלוויזיה ויוצרים בדרך כלל מראה מבולגן ולא אסתטי.

בבחירה לשלב נירוסטה גם במתקנים הללו מלבד האמירה העיצובית יש גם היבט בטיחותי שמונע מחוטי חשמל להישאר חשופים וגלויים ומאפשר תנועה יותר נוחה לטובת ניקיון ליד הטלוויזיה או עמוד הטלוויזיה בכל מקום בו הוא ממוקם.

במידה ויש לכם שאלות ואו צורך במידע נוסף לגבי האופן שבו נירוסטה מסייעת למוצרים ומכשירים בבית ובעיקר בתחום הטלוויזיות המומחים שלנו בגליל שלג ישמחו לעמוד לרשותכם בכל עת. כל מה שתצטרכו לעשות הוא רק להקליק כאן.